Members, Administrators, Trusted Users
2,928
edits
Line 6: | Line 6: | ||
==Vehicles== | ==Vehicles== | ||
{| class="wikitable" border="1" | |||
|- | |||
! Vehicle | |||
! Based on (GTA IV)<!--Main inspiration only--> | |||
|- | |||
| [[Buccaneer]] | |||
| [[wp:Chevrolet Monte Carlo#First generation|1970—1972 Chevrolet Monte Carlo]] | |||
|- | |||
| [[Cavalcade]] | |||
| [[wp:Cadillac Escalade#2nd generation|2002—2006 Cadillac Escalade]] | |||
|- | |||
| [[Cavalcade FXT]] | |||
| [[wp:Cadillac Escalade#Escalade EXT|2002—2006 Cadillac Escalade EXT]] | |||
|- | |||
| [[Emperor (car)|Emperor]] | |||
| [[wp:Cadillac_DeVille#1977_-_1984|1977—1984 Cadillac DeVille]] | |||
|- | |||
| [[Esperanto]]<br/>(includes [[Roman's Taxi]]) | |||
| [[wp:Cadillac_Seville#1980-1985|1980—1985 Cadillac Seville]] | |||
|- | |||
| [[Manana]] | |||
| [[wp:Cadillac_Eldorado#1967-1970|1967—1970 Cadillac Eldorado]] | |||
|- | |||
| [[Presidente]]<br/>(includes [[Police Stinger]]) | |||
| [[wp:Cadillac_CTS#First_generation_.282003-2007.29|2003—2007 Cadillac CTS]] | |||
|- | |||
| [[Primo]] | |||
| [[wp:Buick_Century#1989_refresh|1989—1996 Buick Century]] | |||
|- | |||
| [[Romero]] | |||
| [[wp:Lincoln_Town_Car#Third_generation|1998-2002 Lincoln Town Car]]-derived hearse | |||
|- | |||
| [[Washington]] | |||
| [[wp:Lincoln_Town_Car#Third_generation|1998-2002 Lincoln Town Car]] | |||
|- | |||
|} | |||
==Trivia== | ==Trivia== |