Members, Administrators
3,091
edits
m (robot Adding: de:Western Motorcycle Company, es:Western Motorcycle Company) |
(Updated layout.) |
||
Line 3: | Line 3: | ||
==Vehicles== | ==Vehicles== | ||
{| class="wikitable" border="1" | |||
{| class="wikitable sortable" border="1" | |||
|- | |- | ||
! width="100"|Vehicle | ! rowspan="7" width="100"|Vehicle | ||
! width="100"|Style | ! rowspan="7" width="100"|Style | ||
! width="250"|Based on | ! rowspan="7" width="250"|Based on <!--Main inspiration(s) only--> | ||
! width="200"| | ! class="unsortable" colspan="4" width="200"|Appears in | ||
! rowspan="7" width="100"|Variants | |||
|- | |||
! width="50"|[[Grand Theft Auto IV|GTA IV]] | |||
! width="50"|[[The Lost and Damned|TLAD]] | |||
! width="50"|[[The Ballad of Gay Tony|TBOGT]] | |||
! width="50"|[[Grand Theft Auto V|GTA V]] | |||
|- | |- | ||
| [[Angel]] | | [[Angel]] | ||
| Motorcycle | | Motorcycle | ||
| [[wp:Harley Davidson Panhead engine|Harley Davidson Panhead]] | | [[wp:Harley-Davidson Panhead engine|Harley-Davidson Panhead]] | ||
| | | No | ||
| Yes | |||
| No | |||
| TBD | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[Daemon]] | | [[Daemon]] | ||
| Motorcycle | | Motorcycle | ||
| [[wp:West Coast Choppers|West Coast Choppers Shovelhead]] | | [[wp:West Coast Choppers|West Coast Choppers Shovelhead]] | ||
| | | No | ||
| Yes | |||
| No | |||
| Yes | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[Freeway]] | | [[Freeway]] | ||
| Motorcycle | | Motorcycle | ||
| | | Classic [[wp:Harley-Davidson|Harley-Davidson]] | ||
| | | Yes | ||
| Yes | |||
| Yes | |||
| TBD | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[Hellfury]] | | [[Hellfury]] | ||
| Motorcycle | | Motorcycle | ||
| [[wp:West Coast Choppers|West Coast Choppers El Diablo]] | | [[wp:West Coast Choppers|West Coast Choppers El Diablo]] | ||
| | | Yes | ||
| Yes | |||
| Yes | |||
| TBD | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[Revenant]] | | [[Revenant]] | ||
| Motorcycle | | Motorcycle | ||
| [[wp:Harley Davidson VRSC|Harley Davidson V-Rod]] | | [[wp:Harley Davidson VRSC|Harley Davidson V-Rod]] | ||
| | | No | ||
| Yes | |||
| No | |||
| TBD | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[Wayfarer]] | | [[Wayfarer]] | ||
| Motorcycle | | Motorcycle | ||
| [[wp:Harley Davidson Panhead engine|Harley Davidson Panhead]] | | [[wp:Harley-Davidson Panhead engine|Harley-Davidson Panhead]] | ||
| | | No | ||
| Yes | |||
| No | |||
| TBD | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[Wolfsbane]] | | [[Wolfsbane]] | ||
| Motorcycle | | Motorcycle | ||
| | | Custom [[wp:Harley-Davidson Sportster#XR1200|Harley-Davidson 1200]] | ||
| | | No | ||
| Yes | |||
| No | |||
| TBD | |||
| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |